X
تبلیغات
وکیل جرایم سایبری

کتاب چهره ها

مطالب تاریخی ، مذهبی ، اجتماعی

تبدیل سنگ به طلا

شخص منافقى از مؤ منى مالى طلب داشت . امیرالمؤ منین (ع ) براى او دعایى کرد تا او بتواند قرض خود را ادا کند، سپس به او امر کرد سنگ یا کلوخى را از روى زمین بردارد، آن شخص سنگ را برداشت و دید سنگ در دست حضرت تبدیل به طلا شده است ، على (ع ) طلا را به آن مرد داد آن مرد دین خویش را ادا کرد و صد هزار درهم نیز برایش باقى ماند.

نویسنده : مرتضی فروتن تنها

برچسب‌ها: سنگ، طلا، منافق، امام علی
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 29 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 03:49 ب.ظ | نویسنده: مجتبی فروتن | چاپ مطلب 0 نظر

نیروى بدنى على (ع )

خالد بن ولید، على (ع ) را در زمین هاى خود دید، جسارتى به حضرت نمود، على (ع ) از اسب پیاده شد و خالد را به سمت آسیاى حارث بن کلده برد، سپس میله آهنى سنگ آسیا را در آورد و آن را مانند حلقه اى بر گردن خالد انداخت ، در این حال یاران و اطرافیان خالد ترسیدند و خالد نیز شروع به قسم دادن على نمود که مرا رها کن .
على (ع ) او را رها کرد و خالد در حالیکه میله آهنین مانند حلقه اى اطراف گردنش بود، نزد ابوبکر رفت .
ابوبکر به آهنگران دستور داد که حلقه آهنین را از اطراف گردن او باز کنند، آنها گفتند: میله آهنین فقط توسط آتش بریده مى شود و خالد طاقت و توان آتش گداخته را ندارد و مى میرد. میله آهنین در گردن خالد بود و مردم با دیدن آن مى خندیدند تا این که حضرت از سفر بازگشتند، مردم شفاعت خالد را نمودند، آن حضرت قبول کرده و حلقه آهنین را مثل خمیر قطعه قطعه کرد و بر زمین ریخت .

نویسنده : مرتضی فروتن تنها

برچسب‌ها: نیروی، بدنی، علی، امام علی
تاریخ ارسال: یکشنبه 25 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 03:48 ب.ظ | نویسنده: مجتبی فروتن | چاپ مطلب 0 نظر

استوار نگاه داشتن دیوار

جمعى توطئه کردند که دیوار باغى را بر سر او و یارانش خراب کنند دیوار را کج کردند، حضرت با دست چپش آن را نگه داشت و با دست راست با اصحاب غذا مى خورد و چون فارغ شدند، با دست چپ دیوار را راست و مستوى کرد.

نویسنده : مرتضی فروتن تنها

برچسب‌ها: نگاه، دیوار، استوار، باغ
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 22 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 03:44 ب.ظ | نویسنده: مجتبی فروتن | چاپ مطلب 0 نظر

حجت خدا بر زمین و آسمان

مقداد بن اسود کندى روایت کرده ، است که : مولایم امیرالمؤ منین (ع ) روزى به من فرمود: شمشیر مرا بیاور، آوردم روى زانویش گذاشت و به جانب آسمان بالا رفت ، و من به او نگاه مى کردم تا از چشمم پنهان شد، و فرمود: جمعى از آسمانیان باهم نزاع و خصومت داشتند، و من بالا رفتم و آنها را تطهیر کردم یعنى مفسدین را کشتم . گفتم : اى مولاى من مگر کار آسمانى ها هم به دست شما است ؟ فرمود: اى پسر اسود من حجت خدا بر خلقش ‍ هستم ، چه از اهل آسمانهاى او و چه از اهل زمینش .

نویسنده : مرتضی فروتن تنها

برچسب‌ها: حجت، زمین، آسمان، شمشیر
تاریخ ارسال: یکشنبه 18 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 03:46 ب.ظ | نویسنده: مجتبی فروتن | چاپ مطلب 0 نظر

در آوردن دینار از زمین

از حسن بن ابى الحسن بصرى از امیرالمؤ منین (ع ) در حدیثى روایت کرده که : آن جناب با تازیانه اش خطى بر زمین کشید و یک دینار بیرون آورد و سپس خط دیگرى کشید و دینار دیگرى درآورد تا سه دینار، و آنها را در دستش زیر و رو کرد تا مردم دیدند، آن گاه آنها را برگرداند و با شستش دفن کرد، و فرمود: بعد از من مرد نیکوکار یابد عملى صاحب اختیار تو شود، و رفت ، و ما آن جا نشانه را گرفتیم ، و زمین را حفر کردیم تا به نم رسیدیم و چیزى نیافتیم .

نویسنده : مرتضی فروتن تنها

برچسب‌ها: پناه، زمین، حدیث
تاریخ ارسال: پنج‌شنبه 15 اسفند‌ماه سال 1392 ساعت 03:43 ب.ظ | نویسنده: مجتبی فروتن | چاپ مطلب 0 نظر
( تعداد کل: 9 )
   1      2   >>
صفحات